Poznajemy zawody - Ratownik wodny

W piątek 23.09 gościliśmy w przedszkolu ratowników wodnych z Brzeskiej Grupy Interwencyjnej WOPR, (a wśród nich tatę Bartka z naszej grupy). Poznaliśmy sprzęt do prowadzenia  ratownictwa wodnego. Braliśmy udział w ćwiczeniach ratowania osób potrzebujacych pomocy, a także doświadczyliśmy na własnych szyjach założenie kołnierza ortopedycznego.

Bardzo dziękujemy za tę cenną lekcję dotyczącą bezpiecznego wypoczynku nad wodą, która z pewnością zostanie w pamięci na długo.

Dzień Przedszkolaka

Dzień Przedszkolaka nasza grupa rozpoczęła tanecznie i śpiewająco. Dzieci zaprezentowały układ taneczny do piosenki "Nasze przedszkole", którym przywitały nowych kolegów i koleżanki rozpoczynających przedszkolną przygodę. Po występach udały się na poczęstunek. Następnie czekały na nie zajęciach z Zumby. Wielką frajdę sprawił dzieciom piknik na świeżym powietrzu, gdzie zajadały się kiełbaskami i pieczonymi ziemniakami.

"Bezpieczne przejście przez jezdnię"

13 września dzieci z naszej grupy udały się na wycieczkę do miasta.Wszyscy uczestnicy ubrani byli w kamizelki odblaskowe.W trakcie wycieczki dzieci uczyły się prawidłowego przejścia przez jezdnię,rozpoznawały kolory świateł na sygnalizatorze świetlnym.W miejscach bez sygnalizatora przestrzegały zasad bezpieczeństwa wg wiersza "Zatrzymaj się na skraju jezdni,spójrz w lewo, spójrz w prawo,jeszcze raz spójrz w lewo,jeśli nic nie nadjeżdża przechodź na drugą stronę jezdni". Przedszkolaki pełne wrażeń bezpiecznie wróciły do przedszkola.

Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.