Smacznie i zdrowo!

Grupa IV w tym tygodniu  wybrała się z wizytą do pobliskiego sklepu. Celem wyprawy było zapoznanie dzieci z pracą ekspedientki oraz zwrócenie uwagi na sposób robienia zakupów i użycie zwrotów grzecznościowych. Wizyta w sklepie była zarówno doskonałą lekcją pod względem właściwego zachowania się w miejscu użyteczności publicznej, jak również ogromną frajdą dokonania w nim wspólnego zakupu – była to pełna torba różnorodnych owoców!  Po przyniesieniu owoców do przedszkola i dokładnym ich umyciu –przedszkolaki  rozpoznawały je wszystkimi zmysłami (węchem, smakiem, dotykiem)- w zabawie „Zgadnij jaki to owoc?”.  Na koniec najsmaczniejsze zadanie! - Samodzielnie wykonanie owocowych szaszłyków -pełnych witamin, które zostały na koniec ze smakiem zjedzone!