Ogólny rozkład materiału - wrzesień

1. Witajcie w przedszkolu

2. Droga do przedszkola

3. Nadeszła jesień

4. Co robią zwierzęta jesienią?

Język angielski:

1. Greetings

2. Colours

3. Numbers

4. School supplies

Wybrane formy aktywności dzieci

• Społeczna aktywność dziecka:
    • czynne uczestniczenie w ustalaniu reguł i zasad współżycia w grupie, prowadzenie dialogĂłw z zachowaniem przyjętych zasad poprzez opracowanie kodeksu grupowego zawierającego zbiĂłr zasad obowiązujących w przedszkolu na podstawie opowiadania "Zabawa Tygryska".
  • Językowa aktywność dziecka:
    • poznawanie zapisu swojego imienia i zapisu imion kolegĂłw i koleĹźanek z grupy;
    • wyodrębnianie zdań w wypowiedziach, liczenie ich, układanie wypowiedzi, np. na temat obrazka, składającej się z określonej liczby zdań;
    • wprowadzenie pojęcia głoska i określanie pierwszych głosek w nazwach obrazkĂłw;
    • liczenie głosek w słowach; układanie słów rozpoczynających się, kończących się daną głoską.
  • Artystyczna aktywność dziecka:
    • improwizowanie ruchem słów piosenki "WiewiĂłreczka";
    • nauka tańca śląskiego "Koziorajka";
    • rozwijanie umiejętności zapamiętywania słów i melodii piosenki "Kolorowe liście";
    • tworzenie prac grupowych i indywidualnych poprzez wyraĹźanie obserwacji i przeĹźyć w ekspresji plastycznej z wykorzystaniem róşnych technik, np. "Jesienne liście".
  • Ruchowa i zdrowotna aktywność dziecka:
    • zacieśnianie kontaktĂłw interpersonalnych z grupą poprzez wspĂłlne organizowanie zabaw ruchowych, np. zabawa orientacyjno-porządkowa "Zapamiętaj swoją parę", "Figurki", zabawa bieĹźna "Kucanka", zabawa ruchowa "Pociąg imion".
  • Poznawcza aktywność dziecka:
    • rozpoznawanie, identyfikowanie i nazywanie niektĂłrych znakĂłw drogowych;
    • zapoznanie z róşnymi środkami komunikacji: lądowej, powietrznej i wodnej;
    • przybliĹźanie informacji na temat samochodĂłw specjalistycznych i ich znaczenia dla społeczeństwa, utrwalenie numerĂłw telefonĂłw alarmowych;
    • poznawanie wybranych przedstawicieli grzybĂłw jadalnych (np. borowik, maślak) i niejadalnych (np. muchomor sromotnikowy);
    • zapoznanie ze sposobami przygotowywania się zwierząt do zimy;
    • dodawanie i odejmowanie w zakresie 10 z wykorzystaniem palcĂłw lub innych zbiorĂłw zastępczych.

Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.