Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś” - z tym hasłem grupa IV rozpoczęła święto - Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznały historię Święta Pluszowego Misia oraz  przypominały sobie wszystkie znane Misie występujące w bajkach. Następnie wykonywały samodzielnie swoje „zmisiowane” dekoracje na głowy i  bawiły się w nich, oglądając bajki, ćwicząc matematyczne łamigłówki oraz tańcząc  w rytm ulubionych  piosenek o Misiach. Na koniec wykonały portrety ukochanych Pluszaków. To był wesoły dzień!

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. To radosny dzień  z poważnym przesłaniem.  W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. Dzieci z grupy 4 w tym dniu brały udział w różnego rodzaju zabawach i zadaniach zespołowych. Wykonały wspólnie plakat, a na koniec  świętowały Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka maszerując ulicami miasta z niebieskimi balonami - w  kolorze UNICEF.