Sprzątanie Świata

Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się „Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata”.  W grupie IV zostały przeprowadzone zajęcia, które miały za zadanie zainspirować dzieci do  dbania o naszą planetę Ziemię. Celem zajęć było pokazanie dzieciom skutków zaśmiecania świata, wyjaśnienie potrzeby ochrony środowiska oraz zasad recyklingu. W ten sposób zdobyte wiadomości i umiejętności w przyszłości  na pewno staną się dobrymi ekologicznymi nawykami.

Sadzenie drzewka wiązu

Dziś we wtorek 22 wrzesnia, grupa IV wzięła udział w sadzeniu drzewek w ogrodzie przedszkolnym. Sadzonki drzew: lipy, gruszy i wiązu otrzymaliśmy od Nadleśnictwa Brzeg. Dzieci z naszej grupy pomogły w posadzeniu drzewka wiązu. Obiecaliśmy, że będziemy o nie dbać i obserwować jego rozwój.