Magiczny teatrzyk Kamishibai

KAMISHIBAI to wywodzący się z Japonii teatr ilustracji/obrazu. Oryginalne połączenie książki ilustrowanej z teatrem. Rozbudza zainteresowania czytelnicze wśród przedszkolaków, a pośrednio także wpływa na rozwój mowy,  pamięci i wyobraźni. Na początek -Bajka pt. „Groszki”.

Zabawy z teatrzykiem były inspiracją do kolejnych działań – wykorzystaliśmy go do zabawy kukiełkami – „Bajka o Czerwonym Kapturku”. Teatrzyk to świetna zabawa rozwijająca zdolności recytatorskie i aktorskie. Na koniec działania plastyczno-techniczne- czyli własnoręcznie wykonane kukiełki.

Zajęcia biblioteczne

Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzenie zainteresowań czytelniczych.
 21.X. dzieci z Grupy III. Odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną- Odział Dziecięcy w Brzegu. Tematem spotkania była Jesień. W toku zabaw, dzieci utrwaliły wiadomości dotyczące obecnej pory roku. Był  też czas na zapoznanie się z Biblioteką i jej zbiorami,oraz na przypomnienie sobie zasad obchodzenia się z książką, by służyła wielu czytelnikom.

Zajęcia sportowe grupy III

Grupa III bardzo lubi spędzać czas „Zdrowo i sportowo”. Zajęcia ruchowe rozwijające  sprawność fizyczną, koncentrację uwagi oraz  poczucie równowagi, przebiegały z dużym skupieniem zawodników i gromkim dopingiem kolegów. Nasz tor przeszkód dostarczył wiele radości a „test sprawnościowy” wszyscy zdali celująco!