WYCIECZKA DO PARKU

Dnia 23 września, grupa III wykorzystując piękną pogodę i uroki jesieni udały się do pobliskiego parku na wycieczkę, która dostarczyła nam nie tylko wielu wiadomości, ale również niezapomnianych wrażeń. Park odkrył przed nami swe piękno. Podziwialiśmy jesienne barwy, rosnące krzewy i drzewa, słuchaliśmy odgłosów przyrody. Bacznie przyglądaliśmy się przyrodzie: korze drzew, liściom, rozmawialiśmy o zwierzętach i ptakach żyjących w parku. Podczas wycieczki oglądaliśmy najpiękniejsze kolorystycznie liście, żołędzie i kasztany. Był też czas na bieganie i zabawy.

NASZE DRZEWKO

Dbając o o naszą planetę zasadziliśmy w naszym ogrodzie przedszkolnym małą sadzonkę lipy w ramach akcji #sadziMY. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do pracy, do przygotowanego dołu wsadziliśmy nasze drzewko, które obsypaliśmy ziemią i podlaliśmy wodą. Niech nam pięknie rośnie.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

Przedszkolaki z Grupy 3 powtórzyły wiadomości na temat jak prawidłowo segregować śmieci. Tematyka ta związana była z Akcją Sprzątania Świata. Przedszkolaki wykazały się dużą wiedzą, szybko posegregowały "rozsypane śmieci", które szybko trafiły do odpowiednich pojemników. Obejrzeliśmy również film edukacyjny dotyczący recyklingu oraz wybraliśmy się na spacer podczas, którego sprawdziliśmy czystość naszej okolicy.