ANDRZEJKI W GRUPIE 3

26 listopada upłynął nam pod znakiem andrzejkowych wróżb. "Andrzejki" to stary ludowy zwyczaj, który przetrwał do dzisiaj. Dawniej wróżby miały dać odpowiedź na pytanie, co nas czeka w przyszłości natomiast obecnie "Andrzejki" są wspaniałą okazją do wspólnej zabawy, dlatego w naszej Grupie nie mogło zabraknąć takiego dnia. W udekorowanej sali Dzieci w obecności Wróżek rzucały magiczną kostką, kręciły zaczarowaną butelką, szukały imienia przyszłej sympatii. Sprawdzaliśmy również kim zostaniemy jak dorośniemy, były też wychodzące buty oraz dyskoteka przy znanych i lubianych piosenkach. Mieliśmy również poczęstunek podczas, którego nabieraliśmy sił do dalszej zabawy.

25 XI – Dzień Pluszowego Misia.

W dniu tym najważniejszymi gościem był pluszowy miś. Po śniadaniu w grupie  rozpoczęła się wesoła zabawa. Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i wykonały pięknego dużego misia z puzzli  i pokolorowały go wspólnie. Zabawy nie było końca a wśród ciekawostek oglądały przedstawienie Teddy Bear po angielsku.

DZIEŃ PRAW DZIECKA

20 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, dlatego też dzisiejszy dzień upłynął nam na przypomnieniu sobie wiadomości na temat jakie są prawa dziecka. Rozmawialiśmy o tym, iż prawo oznacza to wszystko, co można zrobić, co się należy, czego można wymagać i żądać od innych. Oczywiście zawsze należy pamiętać, że inni ludzie też mają swoje prawa i nie można robić niczego, co by im mogło zaszkodzić.
Podczas wspólnych działań zrobiliśmy plakat o PRAWACH DZIECKA, spędziliśmy razem czas bawiąc się w sali i na świeżym powietrzu. Był też poczęstunek i wspólne granie dowolnie ułożonych melodii na Kolor Piano.