Przedszkole Publiczne nr 2

ul. Ofiar Katynia 9
49 - 300 Brzeg

tel. 77 404 59 85

Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

Podróż do Eko- Krainy - Recykling

 

Projekt  Akademia Zdrowego Przedszkolaka organizuje akcję pt. „Podróż do Eko- Krainy” w którym bierze udział  Nasze Przedszkole. Grupa II realizowała jeden z tematów, który dotyczył  RECYKLINGU – metody dbania o nasze środowisko poprzez umiejętne segregowanie odpadów. Dzieci poznały korzyści wynikające z recyklingu oraz zasady oznakowania pojemników do segregacji. Same miały też  okazję „symbolicznie” uporządkować odpady.

 

Projekt "Czyste powietrze wokół nas"

W naszym przedszkolu realizowany jest projekt Państwowej Inspekcji Sanitarnej pt. „Czyste powietrze wokół nas”. Jego zadaniem jest kształtowanie świadomych postaw antynikotynowych wśród dzieci przedszkolnych. Projekt realizowany jest z dziećmi z grupy II i jest to cykl zajęć dydaktyczno- warsztatowych. Dzieci spacerując po okolicy wyszukiwały źródła dymów. Analizowały co i dlaczego dymi? Razem z dinozaurem Dinkiem, który jest opiekunem warsztatów, dzieci realizowały kolejne etapy programu polegające na poznawaniu szkodliwości dymu nikotynowego oraz sposobu jak go unikać?

 

 

Ogólnopolski Projekt Kreatywny Przedszkolak

Grupa II wykonała kolejne- 6 już zadanie w ramach Ogólnopolskiego Projektu Kreatywny Przedszkolak. Zadanie na miesiąc marzec- "Wiosna -z wykorzystaniem butelek plastikowych". Dzieci wykonały małe, kolorowe wazony na wiosenne tulipany.

Copyright Topnet © 2018. All Rights Reserved.