Błąd
  • [SIGPLUS_EXCEPTION_SOURCE] Image source is expected to be a full URL or a path relative to the image base folder specified in the back-end but /aga2021/pierniki is neither a URL nor a relative path to an existing file or folder.

Bal Karnawałowy!

W naszym przedszkolu, piątek (14.I.2022 r.) był dniem balu i tanecznych szaleństw.
Dzieci tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko. Na balu można było spotkać: Księżniczki, Wampiry, Policjantów, Żołnierzy, Kierowcę rajdowego, Potwora, Chase'a z Psiego Patrolu, Arielkę, Spider Man'a, Jednorożca i wiele innych postaci.
Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w zabawach.  Atrakcją balu karnawałowego był pokaz sztuczek. W przerwie między szalonymi pląsami, dzieci mogły posilić się pysznymi przekąskami.
Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Piosenka do utrwalenia z dziećmi

Koncert na 102 - dla babci i dziadka – sł. i mel. Izabela Wałaszewska

Hej babciu, hej dziadku, witamy was piosenką
, wesołą i skoczną i bardzo uśmiechniętą.
W piosence sto dźwięków, a każdy pięknie gra.

Dla babci i dziadka dziś koncert na sto dwa.

Już pora rozpocząć wesołe przedstawienie,

bo każdy chce dla was wystąpić na tej scenie.
I każdy artysta ważną rolę ma.
Dla babci i dziadka dziś koncert na sto dwa.

ANGIELSKI

Tematyka kompleksowa-styczeń

• IT’S WINTER. Jest zima.
  • MY FAMILY. Moja rodzina.

Zagadnienia i formy aktywności:

• utrwalamy piosenkę "Hello to you", ,,Make a circle”, zwroty na powitanie i pożegnanie,
  • utrwalamy brzmienie poleceń w j.angielskim tj. "Quiet please, listen, look, stand up, sit down",
  • powtarzamy potwierdzenie i zaprzeczenie "Yes/ No",
  • utrwalamy kolory,
  • Counting to 5- ćwiczymy liczenie od 1 do 5,
  • poznajemy nowe słownictwo – WINTER- zima, snow - śnieg, snowmen – bałwan, cold – zimno, snowflakes – płatki śniegu, MY FAMILY- moja rodzina: mum- mamusia, dad – tatuś, baby - małe dziecko/ dzidzia,  grandma – babcia,  grandpa – dziadziuś, brother – braciszek, sister - siostrzyczka,
  • uczymy się piosenek ,,Little Snowflake”. ,, Finger Family song”, ,,Baby shark”.
  • gramy w różne gry utrwalające słownictwo.

Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.