NA STRAŻY PRZYRODY

Nasza Grupa  brała udział w akcji edukacyjnej " Na straży przyrody " zorganizowaną przez Fundację Ekologiczna Arka oraz Agencję WTEM.

Celem akcji było kształtowanie postaw pro - ekologicznych oraz propagowanie wśród dzieci ogólnej wiedzy na temat ekologii, w tym w szczególności na temat ochrony zagrożonych gatunków zwierząt i roślin. Jednym z zadań było również złożenie z gotowych elementów ekologicznego karmnika dla ptaków, który został zawieszony w naszym przedszkolnym ogrodzie.

Akcja zakończyła się otrzymanym Certyfikatem "STRAŻNIKA PRZYRODY".

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W GRUPIE 2

Święta Bożego Narodzenia to najpiękniejszy okres w roku. Jest to czas wspólnych spotkań, składania sobie życzeń i kolędowania wśród najbliższych. Czekając na te wyjątkowe dni w naszej grupie odbyło się świąteczne spotkanie. Dzieci przebrane za gwiazdki przypomniały jakie są tradycje Bożego Narodzenia, zaśpiewały kolędy oraz świąteczne piosenki, zatańczyły gwiazdkowy taniec. Na zakończenie sala wypełniła się śpiewem podczas wspólnego kolędowana.

Po występach i kolędowaniu dzieci wraz z rodzicami przystąpiły do części warsztatowej spotkania, na której wspólnie wykonali świąteczne kartki.

Mikołajki w grupie II

Tradycyjnie jak co roku  Przedszkolaków odwiedził Św. Mikołaj. Zanim jednak przyszedł, dzieci z grupy II wysłuchały opowieści o tradycji Mikołajek jak i o samym Świętym Mikołaju. Kiedy nieoczekiwanie na korytarzu rozległ się dźwięk dzwoneczków Mikołaja, Przedszkolaki od razu zaczęły podskakiwać z radości. Św. Mikołaj został gorąco przywitany. Dzieci porozmawiały z Gościem i zaśpiewały specjalnie dla niego piosenkę. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz prezenty wręczane każdemu dziecku przez Mikołaja.