NASZE DOMY

"Dom to nie tylko dach nad głową, ale miejsce, z którym się utożsamiamy."

W Grupie 2 rozmawialiśmy o naszych domach. Dzieci podczas zajęć opisywały jak wyglądają ich domy, poznaliśmy również nazwy domów ludzi z różnych stron świata, ale najważniejszym stwierdzeniem było to, że dom to nie tylko budynek -  dom to przede wszystkim nasi najbliżsi, których kochamy, dlatego też wykonaliśmy dla nich kolorowe domki.

Bazując na swojej wyobraźni dzieci rozpoczęły tworzenie z kartonowych pudełek, przy użyciu olejnych pasteli, kredek, gotowych kolorowych elementów wyciętych z kartek ozdobnymi dziurkaczami swoich wymarzonych domów. Praca przysporzyła przedszkolakom wiele frajdy, a efekt końcowy przerósł nasze oczekiwania, ponieważ każdy dom był jedyny i niepowtarzalny.

GIMNASTYKA WAŻNA SPRAWA

Tak właśnie zajęcia gimnastyczne traktują dzieci z Grupy 2.

Zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne w przedszkolu mają szczególne znaczenie, ponieważ związane są z wszechstronnym rozwojem. Dziecko w wieku przedszkolnym cechuje naturalna potrzeba poszukiwania ruchu. Zapewnienie właściwej dawki aktywności ruchowej jest niezbędnym czynnikiem stymulującym rozwój jego organizmu, dlatego też w naszej grupie chętnie ćwiczymy.