Przedszkole Publiczne nr 2

ul. Ofiar Katynia 9
49 - 300 Brzeg

tel. 77 404 59 85

Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

,,Czyste ręce- zdrowia więcej!"

Zdrowie jest największym dobrem każdego człowieka, a o tym, że należy o nie dbać wiedzą nawet przedszkolaki. Najlepszym sposobem na to  jest zapobieganie chorobom.  Nic lepiej tego nie czyni niż mycie rąk. Dobrze wiedzą o tym nawet nasze maluszki, które w tym roku włączyły się do akcji obchodzenia Światowego Dnia Mycia Rąk, który przypadał na 15 października. Tego dnia rozmawialiśmy o zarazkach i bakteriach czających się na ich rękach oraz sposobach ich zwalczania. Przypomnieliśmy sobie,  jakie znaczenie dla zdrowia ma częste i dokładne mycie rąk.  Omówiliśmy schemat mycia rąk i oczywiście zastosowaliśmy go w praktyce myjąc ręce przed posiłkiem. Maluchom bardzo spodobała sie piosenka ,, Mycie rąk to fajna sprawa", więc ochoczo bawiły się przy niej, demonstrując poprawne wykonanie tej czynności. Najwięcej jednak radości sprawiło im doświadczenie obrazujące zasadność mycia rąk mydłem, które jest w stanie skutecznie usunąć drobnoustroje z naszych rąk, a tym samym uchronić nas przed wieloma chorobami. A na zakończenie zajęć za pomocą żelowych woreczków sensorycznych ćwiczyliśmy paluszki. Oprócz stymulacji dotykowej, taka zabawa korzystnie wpływa na  zmysł wzroku ( skupienie, spostrzegawczość).

Smaczne warzywa

Poznajemy wielozmysłowo - oglądamy, dotykamy, wąchamy, smakujemy, porównujemy. A także bawimy się i muzykujemy przy piosence              ,, Warzywa ":

 

I.   Dla Oli marchewka, 

     buraczki dla Krzysia,

     pomidora chętnie 

     zaraz zje Marysia.

 

Ref.:  Warzywa, warzywa, 

         w nich witamin wiele,

         zjadaj je codziennie,

         nie tylko w niedzielę.

 

II.   Dzieci bardzo często

       warzywa zjadają.

       Warzywa są zdrowe,

       dużo siły dają.

 

Ref.:   Warzywa .....

 

III.   Ogórek dla Tomka,

        cebula dla Tadka,

        zieloną sałatę

        chętnie zje Agatka.

 

Ref.:   Warzywa .....

 

     

Bąbelkowe owoce

Folia bąbelkowa stosowana jest głównie do pakowania i zabezpieczania przedmiotów, ale można ją również wykorzystać do wykonania pracy plastycznej. Dzięki stemplowaniu powstały ,, Bąbelkowe owoce".

Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.