Przedszkole Publiczne nr 2

ul. Ofiar Katynia 9
49 - 300 Brzeg

tel. 77 404 59 85

Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

MOJA MIEJSCOWOŚĆ, MÓJ REGION

W majowe przedpołudnie wybraliśmy się na spacer po naszym Brzegu, aby zobaczyć na żywo niektóre piękne zabytki naszego miasta.

Mijając zabytkowe kamienice oraz Ratusz dotarliśmy do Zamku Piastów Śląskich, który w 2018 r. został wpisany na listę pomników historii w ramach akcji "100 Pomników Historii na stulecie odzyskania niepodległości". Oglądaliśmy Portal Bramy Wjazdowej oraz wnętrze dziedzińca zamkowego, a gdy nabraliśmy sił ruszyliśmy alejką Parku Nadodrzańskiego w kierunku Bramy Odrzańskiej, która zrobiła na nas ogromne wrażenie.

W ZDROWYM CIELE ZDROWY DUCH

 

"Każdy wie, że gimnastyka ważna jest"

Sprawność ruchowa jest bardzo ważna zarówno dla zdrowia fizycznego jak i zdrowia psychicznego. Regularnie wykonywane ćwiczenia, ruch na świeżym powietrzu zapobiega wielu chorobom, poprawia pamięć i koncentrację, dodaje energii, pozwala również na zachowanie prawidłowej postawy i sylwetki, dlatego też systematycznie ćwiczymy w naszej sali wykonując różne ćwiczenia gimnastyczne, które sprawiają mam ogromną frajdę.

ZABAWY MATEMATYCZNE Z NASIONAMI

Lubimy i umiemy liczyć, a najlepiej tę sprawność utrwalać podczas wspólnych zabaw...

1, 2, 3, 4 wszystko można co się zdarzy, porachować, porównać, zmierzyć, zważyć, a przy okazji poznać nazwy wybranych nasion, które można posadzić w wiosennym ogródku.

Copyright Topnet © 2018. All Rights Reserved.