Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to jedna z najważniejszych dat każdego Polaka. Polska, po 123 latach niewoli, odzyskała w 1918 roku Niepodległość i wróciła na mapy świata. W przedszkolu uczymy dzieci od najmłodszych lat patriotyzmu, przywiązania do ojczyzny i szacunku dla jej symboli, dlatego też nasze przedszkole włączyło się w szereg akcji obchodów Święta Niepodległości. 7 listopada odbyła się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystość została przygotowana przez nauczycieli i dzieci z grupy IV. Było to widowisko artystyczno- historyczne mówiące o Odzyskaniu Niepodległości przez Polaków. Po odśpiewaniu Hymnu Państwowego rozpoczęła się część artystyczna. W godzinach porannych akademie oglądała cała społeczność przedszkolna oraz zaproszeni uczniowie klasy I z wychowawcą p. Małgorzatą Szyrwińską ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzegu. Natomiast popołudniu zaproszeni zostali rodzice dzieci z grupy IV. Dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne, które pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Ta podniosła i wzruszająca atmosfera udzieliła się wszystkim, rodzice aktywnie włączyli się w śpiewanie pieśni patriotycznych. 8 listopada nasze przedszkole włączyło się do akcji „Szkoła dla hymnu”. O 11:11 młodsze grupy zaśpiewały 4-zwrotkowy Hymn Narodowy. Była to kontynuacja ubiegłorocznej akcji „Rekord dla Niepodległej”. W tym samym czasie grupa IV wraz z delegacją dzieci z grupy I udała się do Ośrodka Doni-Cor. Przedszkolaki zaprezentowały uczestnikom projektu Złota Jesień widowisko artystyczno-historyczne upamiętniające Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Delegacja z grupy I rozdała podopiecznym Ośrodka biało-czerwone kotyliony.

Akademia w Szkole Podstawowej nr 3

W czwartek (31.10.19r) grupa II i grupa IV wybrały się do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć, a nawet wiziąć czynny udział w apelu zorganizowanym przez Panie Katechetki oraz uczniów tej szkoły. Był to apel z okazji Dnia Papieskiego. Akademia ku czci świętego Jana Pawła II przybliżyła wszystkim życiorys papieża Polaka. Na apelu można było usłyszeć cytaty Jana Pawła II, teksty własne uczniów, piękne pieśni wykonane przez uczniów szkoły oraz podziwiać układy taneczne, do których włączyli się wszyscy uczestnicy akademii.

Konkurs Ekologiczny „Przyroda i ja”

25 października w naszym przedszkolu odbył się XXI Międzyprzedszkolny Konkurs Ekologiczny „Przyroda i ja” pod hasłem „Cztery pory roku w przyrodzie”.