Przedszkole Publiczne nr 2

ul. Ofiar Katynia 9
49 - 300 Brzeg

tel. 77 404 59 85

Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

FESTYN RODZINNY

2 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Festyn Rodzinny.
Rozpoczął się 
występami artystycznymi dzieci ze wszystkich grup. Atrakcji było mnóstwo: zabawy z animatorem,  dmuchaniec, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, tatuaże, loteria fantowa, galeria prac plastycznych dzieci.
Można było też obejrzeć w "akcji" sprzęt wojskowy  ( robot, 
wykrywacz metali). Najbardziej odważni mogli usiąść w  radiowozie......i zrobić pamiątkową fotkę  z policyjną maskotką. Dla wzmocnienia była
prawdziwa wojskowa grochówka "z kotła", grilowane kiełbaski ,ciasto,kawa i popcorn. To był wspaniały czas:)
Bardzo dziękujemy wszystkim którzy pomogli w organizacji festynu. Już nie możemy doczekać się następnego...

Warsztaty z Panem Pianką

W poniedziałkowe przedpołudnie 29 maja, dzieci z Grupy 1 i  2 spotkały się z wesołym Panem Pianką. Miały okazję stworzyć razem z nim przestrzenne piankowe kompozycje łączone za pomocą zaczarowanej wody. Kreatywne zajęcia przebiegły w miłej i radosnej atmosferze, a czas z Panem Pianką zostanie na długo w naszej pamięci.
Dziękujemy Radzie Rodziców za te kolorowe warsztaty :)

 

 

Spotkanie z pszczelarzem

„ Niech się dzisiaj każdy dowie, że miód da nam zdrowie”
 
19.05. w naszym Przedszkolu mieliśmy możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu, którą podzielił się z nami niezwykły gość – pan Aleksander Sadowiński w związku ze Światowym Dniem Pszczół przypadającym 20 maja.
W trakcie spotkania dzieci zdobyły wiele cennych informacji i ciekawostek z życia pszczół. Dowiedziały się, czym się żywią te owady, jak spędzają zimę i jak powstaje miód. Miały możliwość założyć strój pszczelarza oraz obejrzeć przybory, których używa w swojej codziennej pracy: dymkę zwaną podkurzaczem, szczoteczkę, ramkę i dłuto.
Zaproszony pszczelarz przywiózł również do przedszkola swoje pszczoły w specjalnym szklanym ulu, które mogliśmy z bliska obserwować szukając wśród nich królowej.
Spotkanie zakończyło się degustacją miodu, który został „wydobyty” w trakcie spotkania, przy użyciu specjalnej wirówki.
Najważniejszym jednak przesłaniem warsztatów było uświadomienie najmłodszym, jak ważne jest dla ludzi istnienie pszczół .
Bardzo dziękujemy Pani Teresie Uruskiej – kierownikowi Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej za zorganizowanie tego słodkiego spotkania.

 

 

Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.