Przedszkole Publiczne nr 2

ul. Ofiar Katynia 9
49 - 300 Brzeg

tel. 77 404 59 85

Przedszkole Publiczne nr 2 w Brzegu

Teatrzyk "Wróbelek Elemelek"

W ramach obchodów DNIA PRZEDSZKOLAKA odwiedził nas teatrzyk „Wróbelek Elemelek” czyli bardzo znany duet aktorów z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu.
Dzieci miały możliwość obejrzenia przedstawienia pt. „Bezpieczny Przedszkolak” i przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i kulturalnego zachowania się w publicznych środkach transportu.
 
 

Dzień Przedszkolaka

 

„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy 20 września zbliża się
od najmłodszego, aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"
 
20.09. obchodziliśmy w naszym przedszkolu Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.
W tym dniu nie zabrakło okazji do czerpania radości z bycia przedszkolakiem, szczególnie wśród dzieci, które miały w tym dniu UROCZYSTE PASOWANIE. Już od rana w radosnej atmosferze czekaliśmy by móc wyjść do naszego ogrodu aby wraz z Panią Dyrektor przywitać nowych kolegów i koleżanki. Po pasowaniu na wszystkie dzieci czekały wspólne zabawy przy piosenkach oraz jesienny piknik z pieczonymi kiełbaskami, który odbył się przy pięknej słonecznej pogodzie. Był to dzień pełen emocji i radosnych wrażeń.

 

30. AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

„SPRZĄTANIE ŚWIATA ŁĄCZY LUDZI” - pod takim hasłem odbył się tegoroczny 30. finał akcji sprzątania świata, w którym udział wzięły starsze dzieci z naszego przedszkola. Grupy III i IV wyruszyły na akcję terenową w piątek 15 września. Dzieci odpowiednio przygotowane i zaopatrzone w rękawiczki i worki sprzątały okolice przedszkola i pobliski park. Dzieci widząc ilość rozrzuconych śmieci zgodnie postanowiły, że nie będą zaśmiecać Ziemi, wspólnie dbając o naszą planetę.

 

Copyright Topnet Š 2018. All Rights Reserved.