Inne zajęcia edukacyjne dla przedszkolaków

Zajęcia

mgr Magda Jabłońska

Logopedia

mgr Elżbieta Łukiewicz

mgr Mariola Hejduk

Nauka języka angielskiego- to poznawanie języka poprzez zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek, słuchanie historyjek, zabawy w kole. Dzieci powtarzają słowa, wyrażenia i zdania angielskie, reagują na polecenia nauczycielki i dzięki temu mają okazję oswoić się z językiem. Zajęcia z języka angielskiego są bezpłatne i odbywają się 2 razy w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych. Zajęcia logopedyczne w zajęciach tych biorą udział dzieci zakwalifikowane do nich na podstawie opinii lub orzeczenia z Poradnii Psychologiczno Pedagogicznej. Zajęcia organizowane są raz w tygodniu dla dzieci 5 i 6 letnich.

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne

zajęcia , których zadaniem jest stymulowanie dysharmonijnego rozwoju dzieci oraz ożywianie ich potencjalnych możliwości. W czasie zajęć korekcyjno – kompensacyjnych uwzględnia się indywidualne potrzeby i możliwości dziecka, usprawnia się przede wszystkim funkcje najbardziej zaburzone. Dzieci w trakcie zabaw, ćwiczeń i różnorodnych form działalności zdobywają wiedzę i umiejętności potrzebne w dalszej edukacji. w zajęciach tych biorą udział dzieci zakwalifikowane do nich na podstawie opinii lub orzeczenia z Poradnii Psychologiczno Pedagogicznej.

Religia- naukę religii organizujemy na życzenie rodziców. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu w grupie 6-latków.

Inne zajęcia

W każdej grupie wiekowej realizowany będzie projekt "Dwujęzyczna Opolszczyzna".

Program wykorzystuje pierwszą na świecie, naturalną metodę przyswajania języka angielskiego we wczesnym dzieciństwie, równolegle do języka ojczystego.

W trakcie realizacji projektu dzieci będą spontanicznie powtarzały, śpiewały, recytowały, wykorzystywały język angielski w codziennej komunikacji. Twórcy programy opracowali materiały takiego rodzaju z którymi współczesne dziecko chętnie spędza  czas : filmy animowane do oglądania, piosenki do słuchania.

Zajęcia grupowe

Grupa I